Barevné varianty menstruačních kalíšků Lunette


Čirá varianta menstruačního kalíšku Lunette

V roce 2004 si Heli Kurjanen koupila ve Finsku menstruační kalíšek. Byla jím nadšená, ale zároveň při používání objevila maličkosti, které jí nevyhovovaly. Rozhodla se proto navrhnout vlastní design kalíšku. Tak vznikl Lunette, který se už v roce 2005 začal prodávat ve Finsku a dnes je možné ho koupit v mnoha státech Evropy, v USA, Austrálii a Novém Zélandu.
Vnitřní povrh kalíšku Lunette je zcela hladký a to usnadňuje jeho čištění.

Čirá varianta menstruačního kalíšku Lunette

Menstruační kalíšek Lunette - Lucia

Menstruační kalíšek Lunette Lucia má stejný tvar jako čirý kalíšek Lunette, ale je světle žlutý a neprůhledný. Název dostal podle římské bohyně světla, slunce a měsíce. Později se Lucia v rámci katolické církve transformovala do podoby světice a její svátek slavíme začátkem prosince u nás i ve Finsku, kde se kalíšek vyrábí.

Menstruační kalíšek Lunette - Lucia

Menstruační kalíšek Lunette - Selene

Menstruační kalíšek Lunette Selene má modrou barvu. Jméno bylo vybráno podle řecké bohyně měsíce Selene. Její římské jméno bylo Luna. Saténový sáček je světle modrý a tak se ke kalíšku krásně hodí!

Menstruační kalíšek Lunette - Selene

Menstruační kalíšek Lunette - Cynthia

Menstruační kalíšek Lunette Cynthia má purpurovou barvu a jedná se o třetí barevnou edici kalíšků Lunette pojmenovaných podle řecké bohyně. Cynthia je jedno z jmen bohyně Artemis.
Kalíšek Cynthia je symbolem mladé, nezávislé a svobodné ženy. Květinou zasvěcenou pannenské bohyni byl amarant (laskavec) a právě tato květina temně purpurové barvy byla inspirací pro barvu kalíšku.

Menstruační kalíšek Lunette - Cynthia

Menstruační kalíšek Lunette - Áine

Menstruační kalíšek ze čtvrté barevné edice Lunette - kalíšek Áine - má barvu korálu. Áine je bohyně měsíce, lásky, plodnosti a letního slunovratu v irském bájesloví. Později byla v Irsku známá také jako královna víl.

Menstruační kalíšek Lunette - Áine

Barevné kalíšky se vyrábí proto, že jsou hezké! Stejně jako čirá varianta Lunette, i kalíšky Lunette Diana, Cynthia, Áine a Selene mají atest FDA (úřad pro léčiva a potraviny amerického ministerstva zdravotnictví).

Copyright © 2015 Menstruační kalíšek Lunette Všechna práva vyhrazena. Kontakt

Lunette